TEST

Te urządzenia grzewcze cieszą się ciągle rosnącą popularnością. W jakich przypadkach sprawdzą się jednak najlepiej? Czy i kiedy warto zamontować pompę ciepła, tak aby jej była to satysfakcjonująca inwestycja?

Do jednych z najpopularniejszych obecnie urządzeń grzewczych należą pompy ciepła typu powietrze-woda. Za tym trendem decyzją stoi zarówno ich wydajność pracy, jak i kwestie ekologiczne. W tym artykule pokrótce przybliżymy Ci zasady działania tych urządzeń, kwestie, które warto wziąć pod uwagę podczas doboru modelu, a także koszty jego instalacji.

Zastanawiasz się nad wyborem urządzenia grzewczego i coraz bardziej skłaniasz się do inwestycji w pompę ciepła? To bardzo dobra decyzja – urządzenia tego typu określane są jako wysokowydajne i dużo bardziej ekologiczne od gazu czy węgla. W tym artykule skupimy się na pompach ciepła typu powietrze-woda. Dlaczego są one tak chętnie wybierane?

Podstawowa różnicą między tymi rodzajami urządzeń wynika z ich budowy, a mówiąc konkretniej – z liczby elementów, z których się składają. Pompa ciepła to pojedyncze urządzenie, najczęściej umieszczane wewnątrz budynku, który ma być przez nie ogrzewany. Wariant typu split jest z kolei dwuelementowy.