Serwis i przegląd klimatyzacji Piła

Serwis klimatyzacji to usługa przy której zawsze dokładamy wszelkich starań. Serwis dokonujemy wg. listy kontrolnej. Serwis klimatyzacji to usługa wymagająca dokładności i należytej staranności.

Serwis dokonujemy wg. listy kontrolnej.

Przeprowadzone prace TAK NIE
sprawdzenie skraplacza pod względem zanieczyszczeń i uszkodzeń,    
wymiana lub czyszczenie filtrów powietrza,    
wyczyszczenie i mycie skraplaczy jednostki zewnętrznej oraz obudowy,    
sprawdzenie temperatury w parowniku i przepływu medium chłodzonego,    
sprawdzenie szczelności urządzenia i instalacji z czynnikiem chłodniczym,    
sprawdzenie zużycia oleju w sprężarkach, łożysk oraz kierunku obrotów wentylatorów,    
kontrola szczelności i drożności układu odprowadzenia skroplin, oczyszczenie tacy ociekowej,    
sprawdzenie zacisków przewodów elektrycznych,    
sprawdzenie prawidłowości działania urządzenia,    

 

Zawsze staramy się uświadamiać naszych Klientów jak ważny jest serwis klimatyzacji i jak ogromny wpływ ma on na prawidłową pracę klimatyzatorów oraz ich bezawaryjność. Systematyczne serwisowanie to klucz do uniknięcia problemów, ponieważ na filtrach klimatyzacji, która przez długi czas pozostaje bez serwisu osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, która negatywnie wpływają na wydajność klimatyzacji, a ponadto są przyczyną wyższego zużycia energii.

Regularne czyszczenie filtra nie jest jednak jedyną czynnością, jaką należy wykonywać, by upewnić się, że nasz sprzęt będzie pracował we właściwy sposób. Dzięki działaniom serwisowym, wymienionym w powyższej tabelce możemy gruntownie skontrolować cały system klimatyzacji i wykryć w nim wszelkie nieprawidłowości.

Prac serwisowych i przeglądowych nie należy ignorować lub odwlekać ich w czasie. Są one bowiem nie tylko gwarantem bezawaryjnego działania urządzenia czy też komfortu przebywających w pomieszczeniu osób. W dłuższej perspektywie mogą też bowiem przekładać się na zdrowie mieszkańców bądź pracowników lokalu, w którym klimatyzator jest zamontowany. Instalacja ta potrafi niestety być środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów. Dzięki serwisowi dopilnujesz jednak, by szkodliwe drobnoustroje nie znajdowały się we wdychanym przez nas powietrzu.

Jak często wykonywać przegląd?

Co najmniej 2 razy w ciągu roku – tak często zaleca się wykonywać przegląd klimatyzatora. Warto zrobić to przed rozpoczęciem sezonu letniego – przygotujemy się w ten sposób na intensywne użytkowanie urządzenia w okresie wakacyjnym. Drugi przegląd zaleca się wykonać jesienią, kiedy temperatura otoczenia spada, a częste chłodzenie nie jest już tak wymagane. Co ważne, porady te dotyczą przede wszystkim instalacji do użytku domowego. Jeśli bowiem urządzenie zamontowane jest w miejscu publicznym (np. w biurze lub restauracji) i przez cały rok pracuje na wysokich obrotach, przegląd może (a nawet powinien) być wykonywany częściej. Zabezpieczamy się w ten sposób przed niepotrzebnymi awariami, które – szczególnie podczas upałów – mogą być przecież bardzo uciążliwe.

Szybka naprawa i serwis klimatyzatorów

Jeśli jednak w obrębie Twojego systemu klimatyzacji dojdzie do usterki, bez paniki. Pracownicy naszej firmy szybko Ci pomogą. Doskonale znamy urządzenia od najpopularniejszych dostawców – firm takich, jak GREE, ROTENSO, LG, MIDEA, KAISAI, AUX. Skontaktuj się z naszym biurem z Dziembowa w województwie wielkopolskim, jeśli potrzebujesz pomocy serwisanta.

Jak widać troska o prawidłową pracę klimatyzacji jest bardzo istotna i serwis klimatyzacji prowadzony przez naszą firmę to rozwiązanie godne polecenia nie tylko, jeżeli chodzi o bezawaryjność klimatyzatorów, ale także zdrowie osób użytkujących klimatyzację.

Koszt przeglądu klimatyzacji już od 150 zł.

Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o telefon 692 186 268 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.