TEST

Rekuperator ciepła

Rekuperator to jeden z elementów wentylacji mechanicznej domu, która jest procesem wymiany zużytego „domowego” powietrza na świeże dostarczane z zewnątrz.

rekuperator

Rekuperator - czym jest?

Rekuperator to bardzo ważne urządzenie, dzięki któremu mamy szansę na sporą oszczędność ciepła oraz energii, a co za tym idzie - również pieniędzy.

Rekuperatory montuje się w systemach wentylacyjnych po to, by odzyskiwać ciepło, które wentylacja wywiewa na zewnątrz budynku czy też pomieszczenia.

Wentylacja mechaniczna przede wszystkim zapewnia bezproblemowe stałe dostawy czystego i świeżego powietrza, zabierając jednocześnie z pomieszczeń domowych powietrze zużyte.

Stosując nawiew świeżego, filtrowanego powietrza, minimalizujemy rozwój bakterii, grzybów i wirusów, które mogą znajdować się w niewentylowanych pomieszczeniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z dolegliwościami alergicznymi.

Rekuperator i jego zalety:

  • jest urządzeniem wszechstronnym - z powodzeniem można go zastosować w domu, biurze, sklepie, kawiarni, pubie, salonie kosmetycznym, solarium, warsztacie, basenie, a nawet w małych halach produkcyjnych!
  • pozwala oszczędzać - dzięki dużemu odzyskowi ciepła rekuperator pomoże Ci obniżyć koszty ogrzewania!
  • koniec z wilgocią - rekuperator wyeliminuje dla Ciebie wszelkie objawy zawilgoceń, dzięki czemu niestraszne Ci będą grzyby czy pleśń!

Bezpłatna wizyta i wycena naszego doradcy